You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

PIELGRZYMKA DO USA

3800 PLN + 4400 USD (+500 USD napiwki i wstępy)

DZIEŃ 1. (10 września)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Waszyngtonu. Przylot do Waszyngtonu. Transfer do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 2. (11 września)
Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia. Msza Święta. Zwiedzanie stolicy: Kapitol, Biały Dom, Pennsylvania Av oraz najsłynniejsze narodowe pomniki: Lincolna, Waszyngtona, Bohaterów Wojny Wietnamskiej. Przejazd w okolice Filadelfii.

DZIEŃ 3. (12 września)
Śniadanie. Zwiedzanie pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych: spacer obok historycznych budynków miasta: Independence Hall – miejsce, w którym ogłoszono Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych, budynek Kongresu. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown. Pobyt w Sanktuarium oraz Msza Święta. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolice Nowego Jorku.

DZIEŃ 4. (13 września)
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku: rejs statkiem na Statuę Wolności, zwiedzanie Manhattanu: Katedra św. Patryka, Punkt Zero (dawniej World Trade Center), Budynek Giełdy Nowojorskiej, Wall Street, Broadway, Empire State Building, budynek Biblioteki Narodowej, V Aleja, Central Park. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. (14 września)
Po śniadaniu przejazd przez stan Nowy Jork do najsłynniejszych wodospadów świata - Niagara. Po drodze zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej oraz Msza Święta. Wieczorem podziwianie iluminacji świetlnych nad wodospadem Niagara. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. (15 września)
Śniadanie. Zwiedzanie wodospadów Niagara, rejs słynnym statkiem Maid of the Mist pod sam wodospad oraz wyprawa na Kozią Wyspę. Przelot do Los Angeles. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. (16 września)
Śniadanie. Zwiedzanie Los Angeles: historyczne centrum miasta, Beverly Hills, Sunset Blvd., słynny napis Hollywood, Chiński Teatr, Aleja Gwiazd. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Kanionu Kolorado.

DZIEŃ 8. (17 września)
Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszego kanionu na świecie – Kanionu Kolorado. Podziwianie bezkresnych ścian kanionu z najciekawszych punktów widokowych. Przejazd na nocleg w okolice Flagstaff, które znajduje się przy słynnej Route 66, którą podążali osadnicy na Zachód w czasach słynnej „gorączki złota”. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9. (18 września)
Śniadanie. Przejazd przez tereny należące do rezerwatu Indian Navajo i Hopi do słynnych „czerwonych skał” w Dolinie Pomników, znanych z licznych filmów kręconych w krajobrazach Arizony. Kolacja i nocleg w okolice Page.

DZIEŃ 10. (19 września)
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych amerykańskich parków – Bryce National Park. Podziwianie wspaniałych kolorów i bajecznego krajobrazu kanionu. Następnie przejazd malowniczą drogą przez Park Narodowy Zion w kierunku Las Vegas. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11. (20 września),
Śniadanie. Całodzienny pobyt w stolicy rozrywki i hazardu – Las Vegas. W czasie wolnym oglądanie licznych przedstawień odbywających się na wolnym powietrzu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12. (21 września)
Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego Doliny Śmierci – najniższe, najsuchsze i najgorętsze miejsce w USA. Kolacja i nocleg w okolicy Parku Yosemite.

DZIEŃ 13. (22 września)
Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite z Doliną Yosemite – jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie: największy wodospad w Ameryce Północnej i gigantyczne sekwoje. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 14. (23 września)
Śniadanie. Przejazd do San Francisco. Msza Święta. Zwiedzanie San Francisco, m. in. hiszpańska misja Dolores, Golden Gate Bridge i Lombard Street, Rosyjskie Wzgórza, Dzielnica Chińska. Po południu czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg w San Francisco.

DZIEŃ 15. (24 września)
Śniadanie. Przejazd do hiszpańskiej misji w Monterrey. Zwiedzanie misji i słynnego Oceanarium. Msza Święta. Kolacja i nocleg w San Francisco.

DZIEŃ 16. (25 września)
Śniadanie. Transfer na lotnisko i odlot do kraju. Kolacja serwowana na pokładzie samolotu.

DZIEŃ 17. (26 września)
Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:
• śniadania kontynentalne (skromne), kolacje
• opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
• transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem
• bilety wstępu
• hotele 3* typu Ramada, Comfort Inn, Best Western, Quality Inn
• rezerwacje miejsc dla potrzeb odbycia codziennej Mszy Świętej

CENA: 3800 PLN + 4400 USD (+500 USD napiwki i wstępy)


W CENIE:
* śniadania i kolacje
* opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
* transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem
* hotele 3* (lokalny standard)
* ubezpieczenie KL + NNW * [NOWOŚĆ: ubezpieczenie obejmuje także choroby przewlekłe, zaś osoby po 65 roku NIE wnoszą dodatkowych opłat].
* pokoje dwuosobowe z łazienką
* bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
* rezerwacje miejsc dla potrzeb codziennej Mszy Świętej
* 1 napój do kolacji do wyboru (woda, piwo, napój gazowany)
* napiwki
* opłaty lotniskowe i opłaty graniczne
* Eucharystia i opieka duchowa - Ks. Dariusz Iwański, WT UMK Toruń

Zapisy przyjmuje:
Agnieszka Mazur
Tel. 513 192 770;


UWAGI:
o plan jest ramowy i może ulec zmianie w niektórych punktach;
o organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;
o organizator podejmuje się załatwienia wizy dla wszystkich uczestników, chyba że do tego czasu zostanie zniesiony obowiązek wizowy dla Polaków.