Brazylia i Argentyna  2019

N-Adventures.

 

BYŁO PRZEPIĘKNIE! DZIĘKUJEMY

 

10 - 22 lutego 2019r.

PROGRAM PIELGRZYMKI
DO ARGENTYNY I BRAZYLII

 

DZIEŃ 1. (10 lutego).

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Msza św. O godzinie 16.45 wylot do Buenos Aires.

 

DZIEŃ 2. (11 lutego).

Przylot o godzinie 6:45 do Buenos Aires. Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Lujan. Pobyt w Sanktuarium - czas na Msze Świętą. Po przylocie do Buenos Aires spacer śladami papieża Franciszka: dzielnica Las Flores - poznanie miejsca w którym wychowywał się przyszły papież. Odwiedzenie Bazyliki San Jose de Flores, w której Jorge Bergolio w wieku 17 lat postanowił poświęcić swoje życie posłudze kapłańskiej. Podczas tego spaceru poznamy miejsca przyjęcia pierwszych sakramentów, kształcenie oraz pierwszych kroków związanych z życiem zakonnym. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3. (12 lutego).

Śniadanie. Zwiedzania stolicy kraju Buenos Aires: Av.9 de Julio, Av. Santa Fe, słynny różowy Pałac Rządowy, z którego balkonu przemawiała Evita Peron, Plaza de Mayo, budynek Kongresu, portowa dzielnica La Boca oraz dzielnica San Telmo - miejsce, w którym narodziło się tango. Po południu odpoczynek i czas na indywidualne spacery. Wieczorem wyjście na kolacje z pokazem tańców tango. Nocleg.

 

DZIEŃ 4. (13 lutego).

Śniadanie. Przejazd na Fiesta Guacho, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami życia argentyńskich hodowców bydła. Msza Święta w kaplicy na rancho. Podczas pobytu pokazy umiejętności gauchos, możliwość przejechania się tradycyjnym argentyńskim powozem, oraz pokaz tańców. Wczesna obiadokolacja w hacjendzie w formie parillada (smażone argentyńskie mięsa). Przelot po południu lub wcześnie rankiem dnia następnego do Posadas. Nocleg.

 

DZIEŃ 5.  (14 lutego).

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej misji jezuitów w San Ignacio, znanej z filmu "Misja". Następnie przejazd do miasta polskich imigrantów - Wanda. Zwiedzanie kopalni minerałów oraz w miarę możliwości spotkanie z potomkami polskich migrantów. Msza Święta w polskim kościele w Wandzie. Podczas dnia odwiedziny fabryki produkującej mate. Kolacja i nocleg w okolicach wodospadu Iguazu.

 

DZIEŃ 6.  (15 lutego).

Śniadanie. Od rana podziwianie wodospadów po stronie argentyńskiej, m.in. najbardziej imponującego Diabelskiego Gardła. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 7.  (16 lutego).

Śniadanie. Wyprawa nad słynne wodospady Iguazu po stronie brazylijskiej. Podziwianie tego cudu natury leżącego na pograniczu trzech państw w samym środku dżungli. Msza Święta. Kolacja i nocleg. Przelot do Sao Paolo wieczorem lub wcześnie rano dnia następnego.

 

DZIEŃ 8. (17 lutego).

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Sao Paolo: Katedra, centrum miasta. Przejazd do Aparecida.   Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 9.  (18 lutego).

Przejazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego w Brazylii - sanktuarium Matki Bożej z Aparecida. Pobyt w Sanktuarium. Msza Święta. Dalszy przejazd do Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Copacabana lub Ipanema niedaleko plaży.

 

DZIEŃ 10. (19 lutego).

Śniadanie. Zwiedzanie słynącego z karnawału i przepięknego położenia Rio. Przejazd kolejką na górę Corovado, na której znajduje górujący nad miastem pomnik Chrystusa Zbawiciela. Czas na wspaniałe widoki na miasto. Zwiedzanie słynnego stadionu Maracana (uzależnione od możliwości wejścia). Wczesna obiadokolacja w churrascueria. Po południu czas wolny na plażowanie i wypoczynek

 

DZIEŃ 11. (20 lutego).

Śniadanie.  Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie m.in. Katedry św. Sebastiana. Przejazd kolejką na szczyt Głowę Cukru, z którego roztaczają się widoki na leżące między górami a oceanem miasto samby. Wczesna obiadokolacja.  Po południu czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Nocleg.

 

DZIEŃ 12. (21 lutego).

Śniadanie. Do południa plażowanie i odpoczynek na słynnych plażach Rio de Janeiro. Po południu przejazd na lotnisko i wylot o godzinie 16.30 do kraju. Obiadokolacja na pokładzie samolotu serwowana przez linie lotnicze.

 

DZIEŃ 13. (22 lutego).

Przylot do Polski o godzinie 12.00.

 

 

 

CENA: 4500 PLN + 3000 USD
(w tym 150 USD na napiwki)

 

W CENIE:

* śniadania i kolacje

* opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie

* transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem

* przeloty krajowe w Brazylii i Argentynie

* hotele 3+*/4* (lokalny standard)

* ubezpieczenie KL + NNW (osoby pow. 65 roku

   życia i osoby z chorobami przewlekłymi wymagają dodatkowego ubezpieczenia

* pokoje dwuosobowe z łazienką

* bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych

* rezerwacje miejsc dla potrzeb codziennej Mszy Świętej

* 1 napój do kolacji do wyboru (woda, piwo, napój gazowany)

* napiwki

* opłaty lotniskowe i opłaty graniczne

* Eucharystia i opieka duchowa - Ks. Dariusz Iwański

 

 

 

ZAPISY PRZYJMUJĄ / INFORMACJI UDZIELAJĄ

 

Agnieszka Mazur     tel. 513 192 770

Anna Napiórkowska tel. 509 540 857

 

 

email: pielgrzymki.nagid@wp.pl

pielgrzymki@n-adventures.pl

 

 

 

Uwagi:

 

o zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;

o organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;

o konieczność posiadania paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu;

 

 

N-Adventures sp. z o.o.

ul. Dekerta 19/9

87-100 Toruń

POLAND

tel. +48 501 386 019

email: biuro@n-adventures.pl

NIP 9562320737
KRS 0000643862

konto ING:
05 1050 1979 1000 0090 8011 2791

© 2018 n-adventures. All Rights Reserved.

Designed by