You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Pielgrzymka do Grecji

2200PLN + 490 EUR [+150EUR wstępy i napiwki]

DZIEŃ 1.WARSZAWA – TESALONIKI
Przylot na lotnisko w Tesalonikach oraz transfer na zwiedzanie miasta: Cerkiew św. Demetriusza, patrona miasta, Plac Arystotelesa, Luk Cesarza Galeriusza, wybrzeże z pomnikiem Aleksandra Wielkiego oraz Białą Wieżę. Przejazd do hotelu. Msza i kolacja. Czas wolny. .

DZIEŃ 2. KAWALA i FILIPPI
Po śniadaniu przejazd do miejsca, w którym św. Paweł ochrzcił pierwsza Europejkę – Lidię. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in więzienie św. Pawła, pozostałości po bazylikach, teatr. Przejazd do Kavali dawnego Neapoli – spacer. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg. Jeśli Tesaloniki nie były zwiedzane dnia 1-go, zwiedzanie miasta. Msza w Filippi.

DZIEŃ 3. SALONIKI i KALAMBAKA
Po śniadaniu przejazd do Kalambaki (przez Verie, postoj przy oltarzu Sw. Pawla, msza swieta) – wjazd na monumentalne skały zawieszone w powietrzu. Objedziemy Meteory, tak aby mozna było wyobrazić sobie wieki średnie i ascezę tego miejsca. Zwiedzimy 1 lub 2 monastyry wchodzac do biznatyjskich cerkwii z doskonale zachowanymi freskami, ikonami. Zwiedzimy także lokalne muzeum z szatami liturgicznymi, sprzetem gospodarstwa domowego, recznie pisanymi Ewangeliami ect. Zakwaterowanie w Kalambace. Kolacja

DZIEŃ 4. METOEORY i DELFY
Po śniadaniu przejazd do magicznych Delf, które uważane były za środek Ziemi i Pępek Świata. Świętą droga przejdziemy do świątyni Apollina, posłuchamy jak skutecznie przepowiadała najbardziej prawdomówna z wyroczni oraz jak toczyły się w tym miejscu Igrzyska Pytyjskie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Msza w hotelu.

DZIEŃ 5. DELFY i ATENY
Po śniadaniu przejazd do Aten. Po drodze postój w klasztorze Os. Luka (Błogosławionego Łukasza). Do dziś Grecy wierzą w uzdrawiająca moc tego miejsca a samo miejsce zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Aten i zwiedzanie: Akropol, Areopag, Plaka, Agora Grecka. Msza w Katedrze Dionizego Areopagity. Przejazd do hotelu w Atenach. Kolacja.

DZIEŃ 6. ATENY - PELOPONEZ
1 Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Aten: objazd miasta, zmiana warty pod Parlamentem (przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Tryptyk Ateński, Luk Cesarza Galeriusza, stadion Panatenajski. Przejazd na Peloponez. Postój nad Kanałem Korynckim – to prawdziwy fenomen stworzony przez człowieka. Łączy 2 morza: Jońskie z Egejskim i oddziela cześć lądową od wyspy Pelopsa. Przejazd do Starożytnego Koryntu - Zwiedzanie miejsca, w którym 18 miesięcy spędził św. Paweł tworząc największa gminę żydowską w I w n.e. Nad Starożytnym miastem góruje Akrokorynt wiec posłuchamy także o słynnych Hererach, które służyły Afrodycie. Msza w Koryncie. Przejazd do Tolo. Kolacja i czas wolny.

DZIEŃ 7. EPIDAUROS i MYKENY
1 Po śniadaniu przejazd do Epidauros, które jest jednym z ciekawszych miejsc w Grecji. Związane z postacią sztuki medycznej Asklepiosem, który był bezsprzecznie prekursorem medycyny naturalnej. Zwiedzimy antyczny teatr, który nie tylko służył rozrywce i edukacji, wejdziemy do asklepiejonu aby posłuchać jak niegdyś leczono ludzi. Przejazd do Myken. Dowiemy się czy Wojna Trojańska w istocie toczyła się o piękną Helenę, czy Grób Agamemnona, był w istocie grobem władcy i co odnalazł H. Schliemann w grobach szybowych. Przejazd do pierwszej stolicy niepodległej Grecji do Nafplio – spacer po starówce i msza w kościele polskim. Powrót do hotelu na kolacje.

DZIEŃ 8. Wypoczynek
Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek, kąpiel w morzu.

DZIEŃ 9. Wypoczynek
Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek, kąpiel w morzu. Dla chętnych rejs na wyspy: Hydre i Spetses. Hydra jest wyjątkowa wyspa, na której od lat 60-tych mieszkał L.Cohen tworząc najbardziej znane utwory. Nie ma na niej ruchu kołowego ale tysiące schodów i kamiennych traktów. Każdego, kto przybywa tutaj zachwyca wyjątkowa architektura i 365 cerkiewek. Spetses jest „klasyczna dama” z dorożkami i bajecznie błękitnymi zatokami-czas na kąpiel.

DZIEŃ 10. ATENY - WARSZAWA
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do PL.


CENA: 2200 PLN + 490 EUR [+150 EUR wstępy i napiwki]ŚWIADCZENIA:
• śniadania i kolacje
• opieka polskojęzycznego przewodnika na miejscu
• transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem
• hotele 4* (lokalny standard)
• pokoje dwuosobowe z łazienką (pokój jednoosobowy - dopłata 290EUR)
• bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
• rezerwacje miejsc dla potrzeb codziennej Mszy Świętej
• 1 napój do kolacji: woda, piwo, napój gazowany, lampka wina
• napiwki
• opłaty lotniskowe i opłaty graniczne
* indywidualny system nagłośnieniowy dla każdego uczestnika
* ubezpieczenie KL (40.000 EUR), NNW (15.000 PLN) * [NOWOŚĆ: ubezpieczenie obejmuje także choroby przewlekłe, zaś osoby po 65 roku NIE wnoszą dodatkowych opłat].

UWAGI
* Profil wyjazdu jest pielgrzymkowy. W programie codzienna Msza św.;
* duchową opiekę zapewni biblista, ks. dr hab. Dariusz Iwański (Wydział Teologiczny UMK w Toruniu);
* zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;
* organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;
* konieczność posiadania paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Zapisy pod numerem telefonu:
Tel. 601 976 612; 663 534 462


Harmonogram Wpłat:
* zostanie określony w późniejszym czasie